Cyklisticko-poznávací zájezd I. - Ennská cyklostezka

Cyklistické požitky podél Enže. Tajný tip pro milovníky přírody: trasa vedoucí přes spolkové země Salcbursko, Štýrsko a Horní Rakousko. Impozantní horské masivy, romantická údolí, zurčící potůčky, snové vesnice a historická města budou vaším průvodcem po jedinečné přírodní scenérii mezi Dachsteinem a Schladmingskými Taury, po národních parcích Gesäuse a Kalkalpen až do historických měst Steyr a Enns.
 
Nejmladší z největších Rakouských cyklotras začíná v téměř 1000 m.n.m. na úpatí Nízkých Tauer v zimním středisku Flachauwinkel nedaleko Flachau, (pramen řeky leží o dva kilometry dále ve výšce 1200 m.n.m. u horské chaty Gasthofalm) a po 263 km pak končí v městě Enns, za nímž ústí u Mauthausenu do Dunaje. Cyklotrasa není ta z těch lehčích, setkáte se zde i se stoupáními, kromě cyklostezek vede trasa i po klidných cestách ale částečně i po mírně rušných silnicích. Zejména v úseku mezi štýrským Gesäuse a Weyer.
 
Na cestě Vás bude doprovázet vedle řeky Enns zejména krajina, která má zde mnoho tváří. Na cestě projedete přes nádherné Alpské vysokohorské scenérie, dechberoucí krajiny mezi světlým masívem Dachstein a o něco dále Grimming na levé straně a tmavým krystalickým kamenem Niederen Tauern (resp. Radstadských a Schladmingských Taur) na straně pravé, Salzkammergut (Solnou komorou) a pohořími Gesäuse, Kalkapen (Vápencové Alpy) a Reichraminger Hintergebirge. Později, se tvář krajiny umírní, ostré horské štíty se promění v měkce zaoblené hřbety kopců a vy budete projíždět kolem rozkvetlých luk, výstavných vesniček a přes historická městečka s bohatou historií a krásnými centry. Údolní asfaltovou cestu si tak můžete opepřit lesními cestami a větším či menším převýšením. 
 
Zájezd je pojat hvězdicově a vede po překrásné cyklostezce sledující tok řeky Enns. Pojedeme podél horního toku v lyžařské oblasti Amadé (1200 m n. m.), dále podél Radstadtských a Schladmingských Taur, Dachsteinu až po město Liezen.
 
Zájezd je určen všem milovníkům cyklistiky a pěší turistiky, kteří chtějí nasát pravou atmosféru rakouských Alp. Délka jednotlivých etap je maximálně 70 km s převýšením do 500 m, všechny etapy mají kratší a delší varianty, tím je zájezd vhodný i pro rodiny s dětmi. Ubytovaní budeme ve vesnici St. Johann im Pongau v námi oblíbeném tříhvězdičkovém hotelu Landhotel Lerch-Plankenau.

 

Počet volných míst: 0 (ke dni 1. 5. 2022) - PŘIHLÁSIT

Termín: čtvrtek 12. 5. - neděle 15. 5. 2022
 
Cena:
 
Dospělí
6 450 Kč (16 - 99 let)
Student
5 450 Kč (12 - 15 let)
Dítě
4 450 Kč (2 - 11 let)
 

Cena zahrnuje:

3 x ubytování v Landhotelu Lerch Plankenau (dvoulůžkové až čtyřlůžkové pokoje).
dětská / studentská cena platí pouze při ubytování s dvěma rodiči!!!
3 x polopenzi
veškerou dopravu autobusem s vlekem na kola
mapové podklady pro cyklistické výlety
služby průvodce

 

Cena nezahrnuje:

vstupné dle programu, cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti

 

Informace:

LANDHOTEL LERCH PLANKENAU stojí na idylickém místě. Nabízí přírodní koupaliště, slunnou terasu a bezplatné Wi-Fi ve společných prostorách. Hned u objektu začíná Taurská cyklostezka. Všechny pokoje mají výhled do zahrady nebo na okolní pohoří, kabelovou TV a vlastní koupelnu se sprchou a toaletou. Některé pokoje mají také balkon.

Landhotel Lerch Plankenau podává snídani formou bufetu ve své restauraci, která se specializuje na jídla rakouské a mezinárodní kuchyně. 

Strava - polopenze - snídaně formou bohatého bufetu, večeře o čtyřech chodech (předkrm, polévka, hlavní jídlo a dezert). Nápoje k večeři se hradí zvlášť. 
Odjezd - ve čtvrtek v 07:00 hodin od Církevního gymnázia Plzeň (Mikulášské nám. 15) 
Příjezd - v neděli mezi 19 - 20 hodinou. 

 

Storno podmínky:

90 až 60 dnů včetně před termínem zahájení zájezdu – 20% z celkové ceny, nejméně však 500 Kč 
60 až 11 dnů včetně před termínem zahájení zájezdu – 50% z celkové ceny 
10 dnů a méně před termínem zahájení zájezdu – 100% celkové ceny

V případě neúčasti na cyklistickém zájezdu z důvodu karantény, nákazy Covid-19 nebo neuskutečněním zájezdu ze strany klubu se vrací plná částka.

Na zájezd jste přihlášeni až po odeslání závazné přihlášky. Platební informace Vám budou zaslány na e-mail uvedený na přihlášce.

 

Program zájezdu:

DEN PRVNÍ
Přejezd autobusem Plzeň - Gmunden (možná prohlídka zámku Schloss Ort)
cyklo turistika

Krátká - Gmunden - Ebensee am Traunsee (15 km) 
Střední - Gmunden - Bad Ischl (32 km)
Dlouhá - Gmunden - Bad Goisern (50 km)


DEN DRUHÝ
Přejezd autobusem St. Johann im Pongau - Flachauwinkl
cyklo turistika

Krátká - Flachauwinkl - Gleiming (30 km) 
Střední - Flachauwinkl - Schladming (40 km)
Dlouhá - Flachauwinkl - Haus im Ennstal (50 km) 


DEN TŘETÍ
Přejezd autobusem – St. Johann im Pongau - Schladming
cyklo turistika

Střední - Haus im Ennstal - Traufenfels (35 km)
Dlouhá - Haus im Ennstal - Liezen (55 km)


DEN ČTVRTÝ
Přejezd autobusem St. Johann im Pongau - Bad Gastein - Plzeň
cyklo turistika

Krátká - Bad Gastein - Dorfgastein (22 km)
Střední - Bad Gastein - Burg Klammstein (27 km)
Dlouhá - Bad Gastein - St. Johann im Pongau (45 km)