Cyklisticko-poznávací zájezd - Solná komora II. 

PROGRAM ZÁJEZDU BUDE UPŘESNĚN NA ZAČÁTKU ROKU 2018!!!

Stezka prochází Rakouským územím, konkrétně regionem Horních Rakousů. Jedná se stejně jako v případě Taurské cyklostezky o trasu "požitkovou", protože se zde snoubí cyklistika s nádhernou krajinou a okolo stezky je rozhodně spousta zajímavých míst. Měří 345 kilometrů a celkové převýšení je 1850 metrů, což ji řadí ke středně obtížným stezkám vhodným i pro nepříliš sportovně založené jedince. Stezka křižuje Solnou komoru okolo známých jezer většinou po asfaltových cestách či vedlejších silnicích. Několik úseků je vedeno po hlavních silnicích, avšak v těchto úsecích se dá využít lodní nebo vlakové dopravy (jezera Halstätter See, Traunsee). Stezka není v celé své délce značena jako Salzkammergut Radweg, její značení místy odpovídá značení v daném regionu. Jako "Salzkammergutweg" je značeno jen jádro stezky v Horních Rakousech o délce zhruba 185 kilometrů (mezi Bad Ischl a Halstätter See), pak už se značení liší takto: úsek Bad Ischl - Gmunden: Traunradweg; úsek Gmunden - Attersee: Attergauweg; úsek okolo Attersee: Atterseeweg; úsek u Mondsee a Irrsee: Mondseelandweg. Stezka křižuje i jiné cyklostezky a nabízí zhruba 300 kilometrů dalších odboček.

Zájezd je určen všem milovníkům cyklistiky a pěší turistiky, kteří chtějí nasát pravou atmosféru rakouských Alp. Délka jednotlivých etap je maximálně 70 km s převýšením do 1000 m, všechny etapy mají kratší a delší varianty, tím je zájezd vhodný i pro rodiny s dětmi. Ubytovaní budeme ve vesnici St. Gilgen v tříhvězdičkovém hotelu Sonnwirt.

Termín:

čtvrtek 17. 5. - neděle 20. 5. 2018

 

Cena:

Dospělí - 5 500 Kč (16 - 99 let)
Student - 3 500 Kč (7 - 15 let)
Dítě - 1 000 Kč (0 - 6 let)

 

Cena zahrnuje:

3 x ubytování v Hotelu Sonnwirt (dvoulůžkové až čtyřlůžkové pokoje), příplatek za jednolůžkový pokoj 1 000 Kč.
3 x polopenzi
veškerou dopravu autobusem s vlekem na kola
mapové podklady pro cyklistické výlety
služby průvodce

 

Cena nezahrnuje:

vstupné dle programu (výlet lodí, lanovka Zwölferhorn, císařská vila Bad Ischl, solné doly Hallstatt atd.)
cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti

 

Informace:

HOTEL SONNWIRT IN ST. GILGEN AM WOLFGANGSEE se nachází na výhodné pozici s krásným výhledem na hory a jezero Wolfgangsee, pouhých 400 m od centra města a asi 50 m od jezera. V blízkosti naleznete místní obchůdky, restaurace a další služby. Lázeňské městečko Bad Ischl je vzdálené asi 24 km. 
Všechny pokoje a apartmány jsou vybaveny kabelovou TV s plochou obrazovkou a mají vlastní koupelnu. Některé se mohou pochlubit i balkonem a výhledem na jezero nebo na hory.
V Hotelu Sonnwirt je jídelna, kde se podává snídaně a restaurace, ve které si mohou hosté pochutnat na pokrmech rakouské kuchyně.

Strava - polopenze - snídaně formou bohatého bufetu, večeře o třech chodech (polévka, hlavní jídlo, dezert). Nápoje k večeři se hradí zvlášť. 
Odjezd - ve čtvrtek v 07:00 hodin od Církevního gymnázia Plzeň (Mikulášské nám. 15) 
Příjezd - v neděli kolem 18 hodiny 

 

Storno podmínky:

90 až 60 dnů včetně před termínem zahájení zájezdu – 20% z celkové ceny, nejméně však 500 Kč 
60 až 11 dnů včetně před termínem zahájení zájezdu – 50% z celkové ceny 
10 dnů a méně před termínem zahájení zájezdu – 100% celkové ceny

 

Na zájezd jste přihlášeni až po odeslání přihlášky a zaplacení zálohy ve výši 2 000 Kč/osoba, zálohu je nutné uhradit nejpozději do 15. 4. 2017celý zájezd potom do 7. 5. 2017. Zálohu zaplaťte na účet Sportovního klubu Ventura - Fio banka číslo 2600116487/2010. Jako variabilní symbol uveďte datum narození (DD-MM-RR), do zprávy pro příjemce napište své jméno.

 

Program

DEN PRVNÍ - 18. 5. 2017
Přejezd autobusem Plzeň - St. Gilgen
den první den první den první den první
Varianta A
pěší turistika
St. Gilgen 
Jedná se o malebné lázeňské městečko. Nedaleko radnice se nachází rodný dům matky W.A.Mozarta. Ze St. Gilgen vede lanovka na Zwőlferhorn (1522 m.n.m.). Ve městě lze také navštívit muzeum hudebních nástrojů, kde najdete vystaveny instrumenty z celého světa. 
 
Varianta B
cyklo turistika
Lehká - St. Gilgen - Wolfgangsee (15 km) 
Střední - St. Gilgen - Attersee (30 km)
Těžká - St. Gilgen - Fuschl am See (45 km) 

 

DEN DRUHÝ - 19. 5. 2017
Přejezd autobusem St. Gilgen - Bad Ischl
den druhý den druhý den druhý den druhý
Varianta A
pěší turistika
Prohlídka Císařské vily - Kaiservilla 
Vstupné: dospělí - 4.60 Euro, dítě 6 - 15 let - 3.60 Euro, rodina - 10.80 Euro
Prohlédnete si původně dochované komnaty, v nichž trávila letní měsíce císařovna Alžběta řečená Sisi a v nichž vyřizoval vládní záležitosti císař František Josef a kde roku 1914 svým prohlášením pro Srbsko rozpoutal první světovou válku, když své důvody uvedl v manifestu „Mým národům“. 

Historická parní zubačka Schafbergbahn - St. Wolfgang zdolává převýšení 1100 metrů a cesta na vrchol ve výšce téměř 1800 metrů trvá přibližně 45 minut. Nahoře se vám nabízí fantastický výhled. 
Vstupné: dospělí - 35 Euro, dítě 6 – 14 let – 17.50 Euro, rodina – 80 Euro
Varianta B
cyklo turistika
Lehká - St. Gilgen - St. Wolfgang - lodí zpět (15 km) 
Střední - St. Gilgen - St. Wolfgang (25 km) nebo St. Gilgen - Bad Ischl (25 km)
Těžká – St. Gilgen - Bad Ischl - St. Wolfgang - St. Gilgen (50 km) 

 

DEN TŘETÍ - 20. 5. 2017
Přejezd autobusem – St. Gilgen - Hallstatt
den třetí den třetí den třetí den třetí
Varianta A
pěší turistika
Prohlídka města HALLSTATT patřícímu ke Světovému dědictví UNESCO. 
Hallstatt je městečko ležící na jihozápadním břehu jezera Hallstätter See a patří mezi nejhezčí v celém Rakousku. Vykopávky dokazují, že místo bylo osídleno už v 2. tisíciletí př. n. l. Za velice významné je považováno zdejší keltské pohřebiště z 8. až 4. století př. n. l. objevené v roce 1846. Předměty v něm nalezené daly – vzhledem ke své archeologické jedinečnosti – jméno celé epoše v dějinách střední a západní Evropy: halštatská kultura. Předměty nalezené ve více než 2000 hrobech jsou cennými svědectvími o způsobu života a myšlení lidí v pozdní době bronzové, ale i o technice, která byla používána při těžení tehdy vzácné soli. Sůl ze zdejších bohatých nalezišť začali těžit Keltové už kolem roku 1200 př. n. l., dolování pokračovalo i v době římské a ve středověku.
 
Varianta B
cyklo turistika
Lehká - Hallstatt - Bad Goisern (18 km) 
Střední - Hallstatt - Bad Ischl (30 km)
Těžká – Hallstatt - St. Gilgen (55 km) 

 

DEN ČTVRTÝ - 21. 5. 2017
Přejezd autobusem St. Gilgen - Mondsee - Plzeň
den čtvrtý den čtvrtý den čtvrtý den čtvrtý
Varianta A
pěší turistika
Poslední den si uděláme výlet do Mondsee, dalšího z turisticky vděčných městeček jako vytržených z atlasu nejkrásnějších romantických míst na světě. Mondsee je nevelké, ale výjimečně malebné město. V samotném městě potom jednoznačně stojí za vidění nejstarší klášter v Horních Rakousích, jehož vznik se datuje do osmého století. 
 
Varianta B
cyklo turistika
Lehká - okolo jezera Mondsee (15 - 25 km) 


Soubory:

 

 

 

Leták A4 .PDF 
Přihláška .PDF nebo .RTF 
Podrobné informace k odjezdu .PDF 
Copyright © 2018 | Školní sportovní klub VENTURA, z.s.